رضایت مشتریان

مجموعه‌‌ی سنگ برادران امینی در راستای رعایت حقوق مشتریان، سفارشات خرد و کلان را مطابق با موجودی انبارها و تولید مطابق تقاضا به سراسر کشور و همچنین سایر کشورها توزیع کرده و همواره می‌کوشد تا با عرضه تولیدات خود مطابق سفارشات و توافقات صورت گرفته در راستای جلب رضایت مشریان گام بردارد.

بر همین اساس مجموعه‌‌ی سنگ برادران امینی گام مهمی در عرضه‌ی محصولات خود برداشته و از استانداردهای روز دنیا بهره می‌برد، مطالب زیر اشاره به این مهم دارد.

بسته بندی سنگ ساختمانی

یکی از پارامترهای اساسی در صادرات سنگ‌های ساختمانی توجه به بسته بندی و یا به عبارتی پالت بندی سنگ مورد نظر است که در این مورد بسیار حائز اهمیت می‌باشد. جهت آشنایی بیشتر موارد مربوطه به صورت زیر دسته بندی شده است.

هدف اصلی از بسته بندی سنگ این است که در فاصله زمانی انبارداری، حمل و نقل و توزیع، صفات و مشخصات مهم ســـنگ حفظ شده و از صدمات و خطرات احتمالی جلوگیری شود.

به طور کلی بسته بندی سنگ وظایف زیر را دارا می‌باشد: 
۱- نقــش حفاظتی: نقـــش حفاظت و نگهداری ســـــنگ (مهار فیزیکی کالا) در مراحل حمل و نقل، انبارداری، عرضه و فروش
۲- نقش اطلاع رسانی: اطلاع رسانی و معرفی محصول و ارائه اطلاعات مورد نیاز به مشابه یک فروشنده
۳- نقش هویت بخشــــی: هویت بخشی به کالای درون بسته بندی با  استفاده از طراحی مناسب
۴- نقش تبلیغاتی و فروش: افزایش سهم بازار از طریق عامل جذابیت و ترغیب برای فروش

معمولا سه گروه از بسته بندی‌ها در این قسمت مد نظر می‌باشند:
۱- بسته بندی اولیه: این بسته بندی در تماس مستقیم با محصول می‌باشد و این اولین لایه محافظت کننده سنگ در برابر شرایط خارجی است، هر قطعه سنگ باید در کاغذهای بسته بندی یا پوشش پلاستیکی قرار گیرد.
۲- بسته بندی ثانویه: این بسته دو یا چند بسته اولیه را در بر می‌گیرد و پوشش خارجی بسته بندی اولیه می‌باشد. که به منظور تسهیل در عملیات حمل و نقل و حفظ محصول مورد استفاده واقع می‌شود، همچنین به عنوان یک عنصر اصلی حفاظت از کالا شمرده می‌شوند.
۳- بسته بندی حمل و نقلی (صادراتی): این نوع بسته بندی در روی پالتهای مخصوص کانتینر‌های حمل جانمایی می‌گردد با توجه به سایز و اندازه کارتن ثانویه  پالت بندی می‌گردد که از استحکام بالایی برخوردار است.معمولا سعی می‌گردد ابعاد انواع بسته بندی متناسب با ابعاد و اندازه کانتینر‌های حمل طراحی و تولید گردد.

معمولا با توجه به شیوه‌های حمل کالا به کشور هدف چگونگی این بسته بندی تعیین می‌شود.

به طور کلی سنگها باید در مقابل عوامل زیر حفاظت و نگهداری شوند:
– ضربه
– ارتعاش
– متلاشی شدن
– رطوبت و شرایط اقلیمی
– میکرو ارگانیسم ها
– فشار

همچنین دیگر شاخصه‌های مهم در حمل سنگ از قرار زیر است:
– هم شکل و اندازه بودن: سنگهای درون یک بسته باید علاوه بر اینکه دارای یک کیفیت باشند، باید حتی الامکان هم شکل و هم اندازه نیز باشند.
– بسته بندی یا محموله فله باید حتی الامکان از هرگونه عوامل خارجی عاری باشد.

EnglishPersian